Szkoła Jazzu
Strona znajduje się w przebudowie! Zapraszamy wkrótce!

WITAMY!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych graniem muzyki innej niż klasyczna. W naszej szkole klasy instrumentalne prowadzą wybitni polscy muzycy z doświadczeniem pedagogicznym, aktywnie koncertujący na scenach całego świata.

Janusz Konefał

Janusz Konefał

Jako muzyk sesyjny współpracował ze studiem Polskiego Radia we Wrocławiu, brał udział w nagraniach muzyki do wielu spektakli teatralnych, wchodził w skład zespołów akompaniujących uczestnikom Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Zapraszany był do współpracy przez orkiestry rozrywkowe i big bandy jazzowe. Jako kierownik zespołu muzycznego współpracował z Przedsiębiorstwem Imprez Artystycznych "IMPART" we Wrocławiu akompaniując największym gwiazdom polskiej estrady. Brał udział w audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Był zapraszany do udziału w nagraniach płyt znanych zespołów. Jako członek grup muzycznych grał w wielu krajach świata. 

Zaproszony przez japońską firmę "YAMAHA" przez kilka lat był prezenterem instrumentów muzycznych tego koncernu stąd też większość sprzętu, na którym do dzisiaj pracuje pochodzi z tej właśnie firmy. 

Przez kilka ostatnich lat współtworzy Jazz Duo, prowadzi własny zespół pod nazwą Conevka Band, gra w Standard Trio i Connected Guitars

Janusz Konefał jest także kompozytorem i aranżerem. Z powodzeniem wykorzystuje te umiejętności dla potrzeb własnych formacji muzycznych jak również aranżując dla innych zespołów. Czynnie zajmuje się edukacją muzyczną. Od wielu lat prowadzi zajęcia w klasie gitary na Warsztatach Bluesowych w Bolesławcu, prowadził Warsztaty Artystyczne we Wrocławiu i na Małej Akademii Jazzu. Jest autorem czterech podręczników do nauki gry na gitarze: Podstawy harmonii i improwizacjiBlues i okoliceBlues molowy oraz Guitar Finger Style.

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU