Szkoła Jazzu
Strona znajduje się w przebudowie! Zapraszamy wkrótce!

WITAMY!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych graniem muzyki innej niż klasyczna. W naszej szkole klasy instrumentalne prowadzą wybitni polscy muzycy z doświadczeniem pedagogicznym, aktywnie koncertujący na scenach całego świata.

Zbigniew Lewandowski

Zbigniew Lewandowski

Występował w pierwszym składzie super grupy lat 80-tych String Connection dowodzonej przez Krzesimira Dębskiego.

Grał w kwartecie pianisty Wojciecha Kamińskiego, by już w 1982 roku zostać liderem własnych zespołów od kwintetu do septetu. Odtąd tworzył i nagrywał z nimi muzykę, której stylistyka zmieniała się wraz z rozwojem artystycznej orientacji lidera (akustyczny i elektryczny mainstream, electric jazz, salsa).

Występował z zespołami blusowymi. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt w tym siedmiu autorskich, w nagraniach muzyki teatralnej i filmowej.

Współpracował z liderami polskiej sceny jazzowej : T. Stańko, Z. Namysłowski, J. Muniak, J. Śmietana, S. Kulpowicz, K. Dębski, W. Karolak, J.P. Wróblewski oraz gwiazdami jazzu europejskiego i amerykańskiego : E. Kroner, B. Rosengren, H. Hartman, D. Friesen, M. Vivci, M. Stern, R. Rickert, M. Russel. Mfa Kera, K. Carr, C. Johnson.
Laureat licznych nagród zespołowych i indywidualnych (m.in. Superstar na festiwalu w Munchengladbach).

Z Karolakiem i Baronem utworzył The High Bred Jazz Trio(Trio Jazzowe Wysoko Urodzonych), a owocem ich współpracy jest nagrana płyta Dżem Jak Co Dzień.

Więcej na stronie: http://www.zbigniewlewandowski.pl

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU