Tomasz Grabowy

Od 1995 rok Tomasz Grabowy jest członkiem grupy Walk Away. Pod tym szyldem muzyk odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu: Mino Cinelu, Frank Gambale, Erick Mariethal, Randy Brecker, Bill Evans, Dean Brown, Bob Malach.

Jako niezależny muzyk współpracował również z : Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Krystyną Prońko, Dave Samuels (ex Spyro Gyra), Henry McCoullough( ex Joe Cocker). Z tym ostatnim brał udział w dwóch trasach koncertowych na terenie Irlandii.

Obecnie Tomasz Grabowy występuje także  w wielu projektach Zbigniewa Lewandowskiego : Mike Russel Band, MFA Kera Band, Krzysztof Puma Piasecki,  bluesowy projekt Jana "Izby" Izbińskiego.

Najnowszym projektem z udziałem muzyka jest zespół Zbyszka Jakubka(ex Walk Away).

Od wieku lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca  w ankietach  fachowych czasopism muzycznych ( m.in.: nagroda w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna oraz Płyta Roku  2002 - Go to Chechua Mountain- Funky Groove -ankieta magazynu  Gitara i Bas, oraz  tytuł najlepszego zespołu jazzu elektrycznego - Funky Groove- w ankiecie czasopisma Jazz Forum 2003.

Od 2006 wykładowca w naszej szkole.