Szkoła Jazzu
Strona znajduje się w przebudowie! Zapraszamy wkrótce!

WITAMY!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych graniem muzyki innej niż klasyczna. W naszej szkole klasy instrumentalne prowadzą wybitni polscy muzycy z doświadczeniem pedagogicznym, aktywnie koncertujący na scenach całego świata.

15 CZERWCA - Workshop - Mateusz Puławski Lunar Quartet

Warsztaty poprowadzi cały zespół, będzie można zadawać pytania, pograć z zespołem , poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mnogości możliwości wykonywania standardów jazzowych, kompozycji czy interakcji.
Oprócz tego, Mateusz z chęcia opowie o swojej muzycznej drodze, o tym jak po skończeniu naszej szkoły dostał się na studia w Amsterdamie, jak wyglądała jego droga do sukcesu.

Oprócz podstawowego składu zespołu gościnnie w workshopie udział weźmie Belgijska wokalistka Esther Van Hees.

https://www.facebook.com/MateuszPulawskiLunarQuartet

ZAPRASZAMY!! WSTĘP WOLNY!!!

BIOGRAFIA ZESPOLU:
Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora, Mateusza Puławskiego.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Mateusz Puławski (PL/NL - gitara),
Hendrik Mueller (DE/NL - kontrabas),
Itai Weissman (IL/NL - saksofon)
Henning Luther (DE/NL - perkusja).

"Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce. Opieramy nasze utwory na niemuzycznej treści, bardzo często na wpływie księzyca na nasze życie. Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzywczajnej estetyki. Jednym słowem: sztuki"

"Half Moon Heart", debiutancki krążek grupy, został wydany w grudniu 2014 i zawierał pięć kompozycji lidera oraz aranżację utwóru Joe Zawinula. Dwie z kompopozycji Puławskiego zostały nagrane w wersji zarówno wokalnej (z udziałem Belgijki Esther Van Hees), jak i instrumentalnej. Muzyka zespołu została zaprezentowana podczas obszernej trasy koncertowej po Holandii. Album wzbudził spore zainteresowanie holenderskiej (i nie tylko) prasy jazzowej.

Tu można przeczytać recenzję albumu opublikowaną na polish-jazz:
http://polish-jazz.blogspot.com/2015/03/mateusz-puawski-lunar-quartet-half-moon.html

Nowa płyta kwartetu pt. "Change of seasons" została wydana 17 marca 2016 roku. Krążek zawiera między innymi siedem nowych kompozycji Puławskiego, które mogą być opisane jako mikstura akustycznego jazzu z wirtuozowskimi improwizacjami, awangardy, XIX-wiecznie brzmiących melodii i głęboko osadzonego groovu. Jest to muzyczna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i rozmyciu uczucia przynależności do określonej narodowości. Każda z dziewięciu kompozycji zawartych na płycie opowiada własną, osobistą historię. Niektóre z utworów sięgają 'polskiego okresu', inne zostały napisane już w Amsterdamie. "Zmiana pór roku jest symbolem zmiany w życiu Mateusza, po przejściu poważnych trudności" komentuje Hendrik Mueller, basista Mateusz Pulawski Lunar Quartet'u. Na albumie można usłyszeć wspaniałą współgrę zarówno składu podstawowego: Mateusz Pulawskiego (g), Itai Weissman'a (ts), Hendrika Mueller'a (db) i Arona Nyiro (d), jak i specialnych gości: Esther Van Hees (voc, txt), Evgenii'ego Bondareva (tp).wybrane recenzje po angielsku:
“His sublime mastering of the instrument, paired with inventive compositions raise high expectations for the future.”
– Erno Elsinga, Jazzenzo, January 2015

“Guitarist Pulawski accompanies with splendid harmonies and a lot of jazz feeling. In his solos he is sharp and melodious and he alternates between single-note lines and chords.”
– Jan Jasper Tamboer, Het Parool, August 2014

”The music seems to move in space, stays always rich in melody and offers every band member a wide opportunity for reconnaissance.”
Mark van Schaick, Gitarist, January 2015

ZAPRASZAMY! WSTEP WOLNY!!

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU