Szkoła Jazzu
Strona znajduje się w przebudowie! Zapraszamy wkrótce!

WITAMY!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych graniem muzyki innej niż klasyczna. W naszej szkole klasy instrumentalne prowadzą wybitni polscy muzycy z doświadczeniem pedagogicznym, aktywnie koncertujący na scenach całego świata.

Piotr Baron - obecnie na urlopie

Piotr Baron - obecnie na urlopie

Współpracował ze wszystkimi liczącymi się polskimi jazzmanami, z niemal wszystkimi europejskimi (m. in. 1998 r. - międzynarodowa orkiestra European Broadcasting Union w Sztokholmie jako koncertmistrz - 1. saksofon altowy), a także z gwiazdami jazzu z USA, takimi jak: Ray Charles, Art Farmer, Al Porcino, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Victor Lewis, John Hicks, Eddie Henderson, Carter Jefferson, Harvie Swartz, David Friesen, Clarence Seay, Ed Schuller, John Betsch, Ronnie Burrage, Greg Bandy, Malcolm Pinson, Skip Hadden, Bo Stief, Jasper Van’t Hof, Carlos Johnson, Karen Edwards.

 

Nagrał dotąd ponad 60 CD i LP (m. in. z Artem Farmerem, Eddie’m Hendersonem, Victorem Lewisem, Johnem Hicksem) oraz 5 autorskich przedsięwzięć: Take One (1995), Tango (1996), Blue Rain (1997), Bogurodzica (2000) i nagrany w Nowym Jorku album Reference (2004). Członek-współzałożyciel kultowego Traveling Birds Quintet (Baron/Wojtasik/Oleszkiewicz/Stankiewicz/Konrad).
Od lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie "Jazz Top" pisma Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego, wysoko notowany  jako alcista i barytonista.

 

Od 1988 występuje okazjonalnie z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi prowadzonymi przez Jana Walczyńskiego i Bohdana Jarmołowicza w repertuarze jazzowym, rozrywkowym, a także poważnym - współczesnym.

Solista (saksofon sopranowy) poematu symfonicznego "Sceny z Macondo" autorstwa Jacka Niedzieli.

Wykładowca warsztatów muzycznych w (m. in.) Chodzieży, Pułtusku, Puławach, Bolesławcu i Pradze (Czechy). Od 1998 r. wykłada w klasach saksofonu i harmonii jazzowej z improwizacją we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej I i II st., od 2003 r. nauczyciel saksofonu w PSM I st. i SM II st. w Bolesławcu. Autor podręcznika "Techniczna Szkoła na Saksofon" i zeszytu "Etiudy Jazzowe".

W kwietniu 2004 prowadził wykłady i zajęcia warsztatowe na uniwersytetach w USA (University California Irvine i CALARTS LA), a we wrześniu 2004 w Turcji (Ankara Bilkent University).

Aktualnie jest liderem tria, kwartetu i kwintetu. Ponadto współpracuje z czołowymi grupami jazzowymi (m. in. Piotr Wojtasik Group, Jaromir Honzak Quartet East).

W uznaniu swojej pozycji i zasług Piotr Baron został reprezentantem (endorserem) firm „Henri Selmer Paris” (od 2000), "SD Systems Microphones" (od 2001) i "Vandoren Paris" (od 2004).

Nominowany dwukrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000 i 2004, nominację w kategorii jazzowa płyta roku 2000 otrzymała także przedostatnia płyta Piotra Barona - "Bogurodzica".

 

Więcej na stronie : http://www.baron.cba.pl/

 

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU