Marek Markowski

Równolegle ze studiami rozwijał swoje zainteresowania związane z muzyką jazzową. Wielokrotnie brał udział w warsztatach jazzowych organizowanych w Chodzieży i Puławach mając okazję grać z muzykami polskimi i amerykańskimi. Okres studiów stał się również okazją poznania miejscowego środowiska jazzowego.

Wraz z gitarzystą Markiem Napiórkowskim założył zespół HURRY UP, który na konkursie JAZZ JUNIORS (Kraków '91) zdobył II nagrodę zespołową, oraz liczne wyróżnienia indywidualne. Dwa lata później wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Kaliszu na którym zajął III miejsce.

Występował na większości Festiwali Jazzowych w kraju .Do udanych może zaliczyc również występy zagraniczne.

Współpracował między innymi  z saksofonistą Jerzym Główczewskim  , Piotrem Baronem, Zbigniewem Lewandowskim , Andrzejem Cudzichem,   Markiem Bałatą a także formacją SALTED PEANUTS (CD Jazzy Positive) grającą elektryczną odmianę jazzu z elementami muzyki latynoamerykańskiej.

Występował także z wokalistką jazzową Kasią Stankowską (CD Passions), kontrabasistami Zbigniewem Wromblem i Jackiem Niedzielą oraz perkusistą Marcinem Jahrem.

Nie stronił również od muzyki filmowo-teatralnej współpracując m.in. z Janem Walczyńskim i Michałem Bajorem oraz aktorami wrocławskimi.

Od 1998 roku  jest wykładowcą w klasie fortepianu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy.