Szkoła Jazzu

WITAMY!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych graniem muzyki innej niż klasyczna. W naszej szkole klasy instrumentalne prowadzą wybitni polscy muzycy z doświadczeniem pedagogicznym, aktywnie koncertujący na scenach całego świata.

SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA
- wydział instrumentalny (6 lat)
- wydział wokalny (6 lat)
SZCZEGÓŁY

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA
- wydział instrumentalny (4 lata)
SZCZEGÓŁY

KURSY
SZCZEGÓŁY

15 CZERWCA - Workshop - Mateusz Puławski Lunar Quartet

Warsztaty poprowadzi cały zespół, będzie można zadawać pytania, pograć z zespołem , poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mnogości możliwości wykonywania standardów jazzowych, kompozycji czy interakcji.
Oprócz tego, Mateusz z chęcia opowie o swojej muzycznej drodze, o tym jak po skończeniu naszej szkoły dostał się na studia w Amsterdamie, jak wyglądała jego droga do sukcesu.

Oprócz podstawowego składu zespołu gościnnie w workshopie udział weźmie Belgijska wokalistka Esther Van Hees.

https://www.facebook.com/MateuszPulawskiLunarQuartet

ZAPRASZAMY!! WSTĘP WOLNY!!!

BIOGRAFIA ZESPOLU:
Mateusz Pulawski Lunar Quartet powstał w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy gitarzysty jazzowego i kompozytora, Mateusza Puławskiego.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Mateusz Puławski (PL/NL - gitara),
Hendrik Mueller (DE/NL - kontrabas),
Itai Weissman (IL/NL - saksofon)
Henning Luther (DE/NL - perkusja).

"Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce. Opieramy nasze utwory na niemuzycznej treści, bardzo często na wpływie księzyca na nasze życie. Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzywczajnej estetyki. Jednym słowem: sztuki"

"Half Moon Heart", debiutancki krążek grupy, został wydany w grudniu 2014 i zawierał pięć kompozycji lidera oraz aranżację utwóru Joe Zawinula. Dwie z kompopozycji Puławskiego zostały nagrane w wersji zarówno wokalnej (z udziałem Belgijki Esther Van Hees), jak i instrumentalnej. Muzyka zespołu została zaprezentowana podczas obszernej trasy koncertowej po Holandii. Album wzbudził spore zainteresowanie holenderskiej (i nie tylko) prasy jazzowej.

Tu można przeczytać recenzję albumu opublikowaną na polish-jazz:
http://polish-jazz.blogspot.com/2015/03/mateusz-puawski-lunar-quartet-half-moon.html

Nowa płyta kwartetu pt. "Change of seasons" została wydana 17 marca 2016 roku. Krążek zawiera między innymi siedem nowych kompozycji Puławskiego, które mogą być opisane jako mikstura akustycznego jazzu z wirtuozowskimi improwizacjami, awangardy, XIX-wiecznie brzmiących melodii i głęboko osadzonego groovu. Jest to muzyczna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i rozmyciu uczucia przynależności do określonej narodowości. Każda z dziewięciu kompozycji zawartych na płycie opowiada własną, osobistą historię. Niektóre z utworów sięgają 'polskiego okresu', inne zostały napisane już w Amsterdamie. "Zmiana pór roku jest symbolem zmiany w życiu Mateusza, po przejściu poważnych trudności" komentuje Hendrik Mueller, basista Mateusz Pulawski Lunar Quartet'u. Na albumie można usłyszeć wspaniałą współgrę zarówno składu podstawowego: Mateusz Pulawskiego (g), Itai Weissman'a (ts), Hendrika Mueller'a (db) i Arona Nyiro (d), jak i specialnych gości: Esther Van Hees (voc, txt), Evgenii'ego Bondareva (tp).wybrane recenzje po angielsku:
“His sublime mastering of the instrument, paired with inventive compositions raise high expectations for the future.”
– Erno Elsinga, Jazzenzo, January 2015

“Guitarist Pulawski accompanies with splendid harmonies and a lot of jazz feeling. In his solos he is sharp and melodious and he alternates between single-note lines and chords.”
– Jan Jasper Tamboer, Het Parool, August 2014

”The music seems to move in space, stays always rich in melody and offers every band member a wide opportunity for reconnaissance.”
Mark van Schaick, Gitarist, January 2015

ZAPRASZAMY! WSTEP WOLNY!!

NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

WYKŁADOWCY

wykładowcy
Marek Bałata - obecnie na urlopie
Marek Bałata - obecnie na urlopie

Wokalista jazzowy. Specjalizuje się w improwizacjach scatem. Wykonuje głównie swoje orygin...

Katarzyna Mirowska
Katarzyna Mirowska

Wszechstronna wokalistka, absolwentka wydziału Teorii Muzyki wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Łukasz Perek
Łukasz Perek

  puzonista, pianista aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Swoją działalność d...

GALERIA

wykładowcy